Resultat

  • 28 november

    14:30

    Stenungsunds HK - Sörhaga HK

    Div 2 Västra
  • 21 november

    14:00

    Sörhaga HK - Backa HK

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 12 november

    19:00

    HK Country - Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Arena Skövde C
  • 07 november

    14:00

    Sörhaga HK - HP Tibro

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 24 oktober

    14:00

    HK Guldkroken Hjo - Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Guldkrokshallen
  • 14 oktober

    20:30

    Rosendals IK - Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Rosendalshallen A
  • 10 oktober

    14:00

    Sörhaga HK - IF Hellton

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 03 oktober

    16:00

    HK Skövde - Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Arena Skövde C
  • 26 september

    14:00

    Sörhaga HK - GF Kroppskultur

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 15 mars

    14:00

    Sörhaga HK 28 - 21 HP Skövde 90

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 07 mars

    14:00

    GIK Wasaiterna 15 - 29 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Angered Arena
  • 29 februari

    16:00

    Sörhaga HK 26 - 23 Backa HK

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 20 februari

    19:00

    HP Warta 33 - 16 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Lundbystrand
  • 19 februari

    21:15

    Café Lillan HF 19 - 26 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Lillekärrshallen
  • 15 februari

    16:00

    GF Kroppskultur 19 - 21 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Agnebergshallen
  • 08 februari

    16:00

    Sörhaga HK 34 - 28 HK Skövde

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 29 januari

    20:30

    Rosendals IK 20 - 31 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Lundenhallen
  • 25 januari

    16:00

    Sörhaga HK 20 - 25 HK Guldkroken Hjo

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 19 januari

    14:00

    HK Country 26 - 19 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Arena Skövde C
  • 11 januari

    14:00

    Stenungsunds HK 29 - 26 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
  • 14 december

    16:00

    Sörhaga HK 37 - 28 Stenungsunds HK

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 07 december

    16:00

    Sörhaga HK 36 - 33 HK Country

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 30 november

    14:00

    HK Guldkroken Hjo 29 - 27 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Guldkrokshallen
  • 23 november

    16:00

    Sörhaga HK 34 - 27 Rosendals IK

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 17 november

    15:45

    HK Skövde 25 - 26 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Arena Skövde C
  • 09 november

    16:15

    Sörhaga HK 33 - 26 GF Kroppskultur

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 26 oktober

    17:00

    Sörhaga HK 36 - 23 Café Lillan HF

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 18 oktober

    19:30

    Sörhaga HK 25 - 32 HP Warta

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 12 oktober

    13:00

    Backa HK 19 - 20 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Skälltorpsskolan
  • 04 oktober

    19:30

    Sörhaga HK 35 - 18 GIK Wasaiterna

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 27 september

    19:45

    HP Skövde 90 22 - 29 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Arena Skövde C
  • 04 september

    19:15

    Sörhaga HK - Fjärås HK

    Träningsmatch
    Nolhagahallen
  • 28 augusti

    19:15

    Sörhaga HK - IK Baltichov

    Träningsmatch
    Nolhagahallen
  • 21 augusti

    19:15

    Sörhaga HK - HP Alingsås

    Träningsmatch
    Nolhagahallen
  • 30 mars

    16:00

    HK Drott Halmstad 27 - 21 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Halmstad Arena
  • 27 mars

    19:30

    Sörhaga HK 23 - 26 HK Drott Halmstad

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 17 mars

    16:00

    Sörhaga HK 28 - 20 IK Baltichov

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 11 mars

    19:30

    HK Skövde 27 - 25 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Arena Skövde C
  • 02 mars

    16:00

    Sörhaga HK 28 - 25 Fjärås HK

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 23 februari

    15:30

    HK Önnerediterna 26 - 22 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    ÖHK-Hallen A
  • 16 februari

    16:00

    Sörhaga HK 22 - 30 HP Alingsås

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 06 februari

    20:00

    Rosendals IK 25 - 27 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Lundenhallen
  • 02 februari

    16:00

    Sörhaga HK 30 - 24 HP Tibro

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 26 januari

    14:00

    GIK Wasaiterna 25 - 29 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Angered Arena
  • 19 januari

    16:00

    Sörhaga HK 27 - 18 Backa HK

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 13 januari

    19:30

    Café Lillan HF 19 - 19 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Lillekärrshallen
  • 06 januari

    14:00

    HK Brukspôjkera 23 - 31 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Deje Sporthall A
  • 18 december

    20:45

    Sörhaga HK 26 - 17 Café Lillan HF

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 15 december

    16:00

    Sörhaga HK 37 - 29 HK Brukspôjkera

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 29 november

    19:00

    Backa HK 31 - 28 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Lundbystrand
  • 24 november

    16:00

    Sörhaga HK 31 - 25 GIK Wasaiterna

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 17 november

    14:00

    HP Tibro 22 - 29 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Tibro Sporthall
  • 10 november

    16:00

    Sörhaga HK 26 - 18 Rosendals IK

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 27 oktober

    16:30

    HP Alingsås 34 - 23 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 20 oktober

    16:00

    Sörhaga HK 31 - 26 HK Önnerediterna

    Div 2 Västra
    Estrad Alingsås
  • 14 oktober

    17:00

    Fjärås HK 18 - 19 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Aranäshallen A
  • 06 oktober

    16:00

    Sörhaga HK 26 - 20 HK Skövde

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 29 september

    12:00

    IK Baltichov 29 - 22 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Förbohallen
  • 25 mars

    16:00

    Sörhaga HK 29 - 11 Vårgårda IK

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 10 mars

    15:30

    Sörhaga HK 26 - 14 HKC 78

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 03 mars

    14:00

    HK Guldkroken Hjo 26 - 21 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Guldkrokshallen
  • 24 februari

    15:30

    Sörhaga HK 37 - 13 IF HV Tidaholm

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 08 februari

    19:30

    KFUM IK Ulricehamn 18 - 27 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Ulricehamns Sim & SH
  • 02 februari

    19:30

    Sörhaga HK 35 - 13 HK Lidköping

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 25 januari

    19:30

    Sörhaga HK 10 - 0 HP Hyveln

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 20 januari

    14:00

    HP Hyveln 13 - 30 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Tibro Sporthall
  • 06 januari

    15:30

    Sörhaga HK 39 - 14 HF Team Kropps

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 14 december

    19:15

    KFUM Trollhättan 19 - 28 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Arena Älvhögsborg
  • 09 december

    15:30

    Sörhaga HK 24 - 12 KFUM Trollhättan

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 02 december

    17:00

    HF Team Kropps 20 - 35 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Agnebergshallen
  • 11 november

    14:00

    HK Lidköping 16 - 32 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Idrottens Hus A, Lidköping
  • 27 oktober

    19:30

    Sörhaga HK 25 - 20 KFUM IK Ulricehamn

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 20 oktober

    19:30

    IF HV Tidaholm 22 - 28 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Sparbankshallen Tidaholm
  • 13 oktober

    19:30

    Sörhaga HK 30 - 17 HK Guldkroken Hjo

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 08 oktober

    12:00

    HKC 78 20 - 28 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Arena Skövde C
  • 21 september

    19:00

    Vårgårda IK 11 - 30 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Vårgårda Sporthall
  • 25 mars

    14:00

    Sörhaga HK 16 - 19 IK Baltichov

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 18 mars

    14:00

    HK Brukspôjkera 28 - 21 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Deje Sporthall A
  • 11 mars

    16:00

    Sörhaga HK 30 - 24 HK Hök

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 05 mars

    12:30

    GIK Wasaiterna 28 - 25 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Angered Arena
  • 24 februari

    19:30

    Sörhaga HK 28 - 28 Halmstads HF

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 19 februari

    15:00

    HK Skövde 24 - 27 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Arena Skövde C
  • 11 februari

    16:00

    Sörhaga HK 26 - 29 Fjärås HK

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 31 januari

    19:00

    Rosendals IK 28 - 23 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Rosendalshallen A
  • 27 januari

    19:30

    Sörhaga HK 31 - 23 HP Skövde 90

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 21 januari

    13:30

    Backa HK 26 - 15 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Skälltorpsskolan
  • 07 januari

    18:00

    Sörhaga HK 24 - 26 HP Tibro

    Div 2 Västra
    Stadsskogshallen
  • 18 december

    16:00

    HP Tibro 19 - 23 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Tibro Sporthall
  • 10 december

    16:00

    Sörhaga HK 31 - 31 Backa HK

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 04 december

    15:00

    HP Skövde 90 28 - 24 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Skövde Idrottshall
  • 23 november

    20:30

    Sörhaga HK 16 - 31 Rosendals IK

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 19 november

    16:30

    Fjärås HK 28 - 25 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Aranäshallen A
  • 11 november

    19:30

    Sörhaga HK 29 - 23 HK Skövde

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 30 oktober

    13:30

    Halmstads HF 29 - 32 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Alehallen
  • 21 oktober

    19:30

    Sörhaga HK 22 - 24 GIK Wasaiterna

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 15 oktober

    15:00

    HK Hök 24 - 23 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Lagaholmshallen
  • 08 oktober

    16:00

    Sörhaga HK 21 - 22 HK Brukspôjkera

    Div 2 Västra
    Nolhagahallen
  • 02 oktober

    17:15

    IK Baltichov 26 - 21 Sörhaga HK

    Div 2 Västra
    Förbohallen
  • 18 september

    15:30

    Sörhaga HK 31 - 22 Skara HK

    Träningsmatch
    Nolhagahallen
  • 12 september

    19:30

    IK Celtic 26 - 25 Sörhaga HK

    Träningsmatch
    Valhalla A
  • 09 september

    19:30

    HP Alingsås 23 - 25 Sörhaga HK

    Träningsmatch
    Estrad Alingsås
  • 03 september

    10:30

    SEIF 22 - 23 Sörhaga HK

    Träningsmatch
  • 16 mars

    19:00

    KFUM IK Ulricehamn 21 - 29 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Ulricehamns Sim & SH
  • 12 mars

    16:30

    Sörhaga HK 25 - 18 IFK Kristinehamn

    Div 3 Västergötland
    Estrad Alingsås
  • 06 mars

    16:00

    HP Tibro 23 - 20 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Tibro Sporthall
  • 27 februari

    16:30

    Sörhaga HK 27 - 15 Lysekils HK

    Div 3 Västergötland
    Estrad Alingsås
  • 20 februari

    16:30

    Sörhaga HK 28 - 17 KFUM Trollhättan

    Div 3 Västergötland
    Estrad Alingsås
  • 13 februari

    17:45

    IF Hellton 22 - 31 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Sundsta Sporthall
  • 30 januari

    14:00

    HF Team Kropps 15 - 38 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Agnebergshallen
  • 23 januari

    16:30

    Sörhaga HK 29 - 21 IF HV Tidaholm

    Div 3 Västergötland
    Estrad Alingsås
  • 09 januari

    16:00

    IFK Hammarö 20 - 28 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Hammarlunden
  • 19 december

    16:30

    Sörhaga HK 52 - 19 HK Höfers

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 11 december

    20:00

    HK Höfers 20 - 37 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Färgelanda Sporthall
  • 05 december

    16:30

    Sörhaga HK 30 - 15 IFK Hammarö

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 27 november

    20:00

    IF HV Tidaholm 21 - 26 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Sparbankshallen Tidaholm
  • 18 november

    20:30

    Sörhaga HK 36 - 19 HF Team Kropps

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 07 november

    16:30

    Sörhaga HK 33 - 15 IF Hellton

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 25 oktober

    18:00

    KFUM Trollhättan 20 - 29 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Arena Älvhögsborg
  • 18 oktober

    16:30

    Lysekils HK 23 - 27 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Kronbergshallen
  • 09 oktober

    19:30

    Sörhaga HK 32 - 16 HP Tibro

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 04 oktober

    18:00

    IFK Kristinehamn 19 - 35 Sörhaga HK

    Div 3 Västergötland
    Stenstalidshallen
  • 23 september

    20:30

    Sörhaga HK 30 - 17 KFUM IK Ulricehamn

    Div 3 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 16 september

    20:30

    Sörhaga HK 20 - 18 Sävedalens HK

    Nolhagahallen
  • 26 augusti

    20:30

    Sörhaga HK 22 - 15 HP Alingsås

    Nolhagahallen
  • 03 juni

    20:15

    IK Celtic 25 - 20 Sörhaga HK

    Valhalla A
  • 07 mars

    16:30

    HK Guldkroken Hjo B 15 - 39 Sörhaga HK

    Div 4 Västergötland
    Guldkrokshallen
  • 27 februari

    19:30

    Sörhaga HK 42 - 23 HK Country U

    Div 4 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 04 februari

    20:00

    KFUM IK Ulricehamn 24 - 30 Sörhaga HK

    Div 4 Västergötland
    Ulricehamns Sim & SH
  • 31 januari

    17:15

    Sörhaga HK 38 - 18 Lysekils HK

    Div 4 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 17 januari

    15:00

    Sörhaga HK 39 - 26 HP Hyveln

    Div 4 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 20 december

    14:00

    Byttorps IF 18 - 28 Sörhaga HK

    Div 4 Västergötland
    Hestrahallen
  • 05 december

    19:30

    Sörhaga HK 35 - 18 Byttorps IF

    Div 4 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 30 november

    18:00

    HP Hyveln 13 - 42 Sörhaga HK

    Div 4 Västergötland
    Tibro Sporthall
  • 21 november

    19:30

    Sörhaga HK 43 - 22 HP Skövde 90 B

    Div 4 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 16 november

    16:30

    Lysekils HK 15 - 18 Sörhaga HK

    Div 4 Västergötland
    Kronbergshallen
  • 08 november

    15:30

    Sörhaga HK 19 - 19 KFUM IK Ulricehamn

    Div 4 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 17 oktober

    19:50

    HK Country U 21 - 30 Sörhaga HK

    Div 4 Västergötland
    Stöpenhallen
  • 11 oktober

    15:00

    Sörhaga HK 35 - 14 HK Guldkroken Hjo B

    Div 4 Västergötland
    Nolhagahallen
  • 25 augusti

    20:30

    Sörhaga HK 24 - 27 HP Alingsås

    Nolhagahallen

Sponsorer

Sallys Alingsås
TBC Entreprenad
VB Tak
Kempa
Endorfin i Alingsås
Vårgårdabuss
Iver
Sparbanken Alingsås
Storköksgruppen
Sörhaga Måleri